• English
  • Русский
  • Українська

День музики в АТО

Прес-центр штабу АТО добавил(-а) 8 новых фото.

1 октября в 15:40 · 

#АТОподії

ДЕНЬ МУЗИКИ В АТО

 

Неділя. На годиннику одинадцята ранку. У невеличкому клубі, що розташувався серед осінніх дерев та маскувальних сіток, зібралися військовослужбовці в очікуванні зустрічі з мистецтвом. Незважаючи на прохолоду та зайнятість особового складу, сьогодні тут повний аншлаг. Військових глядачів, що прийшли до цього польового осередку культури чекає досить різноманітна концертна програма творчої групи Заслуженого академічного Зразково-показового оркестру Збройних Сил України та ансамблю народної музики «Святовид». 

Саме сьогодні у одному із районів проведення АТО цей творчий колектив зустрів своє професійне свято – День музики. Патріотичні, ліричні народні та популярні українські пісні звучали у виконанні досить відомих у мистецьких колах солістів та виконавців. 

Ольга Ярова, Богдан Бойченко, Тетяна Кисляк, Владислва Чайка дарували вдячній військовій публіці своє мистецтво співу. Оперні партії від Владислави Чайки, чарівний тенор відомого навіть в Італії соліста оркестру Богдана Бойченка, драйвові хіти від Тетяни Кисляк та Ольги Ярової, віртуозна гра ансамблю народної музики «Святовид» – все випромінює настрій та налаштовує присутніх на позитив. 

Та коли солістка колективу Заслужена артистка України Галина Довбецька разом з ансамблем народної музики «Святовид» зворушливо виконали відому пісню волинського поета та музиканта Петра Солодухи «Білі тополі» – якось мимоволі накотила сльоза, а емоції залу навіть важко передати. Всі слухали цю вже відому не тільки в АТО пісню стоячи, адже вона присвячена тим побратимам – хто не повернувся із цієї війни. 

Не аби як завела публіку Владислава Чайка, виконуючи разом з глядачами попурі з відомих українських хітів. 

Начальник оркестру художній керівник полковник Ігор Биковський розповів, що його колектив регулярно гастролює зоною проведення АТО, починаючи з 2014 року.

– Ми давали концерти для солдат скрізь. Інколи – прямо на першій лінії оборони – в окопах та на блок-постах. Наш творчий колектив готовий співати будь де за будь-якої погоди навіть для одного відділення солдат, адже ми шанує наших захисників, – розповідає Ігор Биковський. – Досить часто, коли у районі проведення АТО концерт проходить десь у приміщенні населеного пункту – послухати нас завжди із задоволенням приходять місцеві жителі. Як правило, вже десь у середині концертної програми всі гуртом співають разом з нами українських пісень. Тож, щоб там не придумувала російська пропаганда – українці на Донеччині також люблять та знають і українську музику, і народну пісню. 

Більше години цього недільного ранку тут звучала душевна, зворушлива, чарівна та мелодійна українська пісня. Цими днями творча група Заслуженого академічного Зразково-показового оркестру Збройних Сил України та ансамбль народної музики «Святовид» дала декілька концертів у різних куточках Донеччини. Ось і зараз автобус з артистами прямує до іншої військової частини, котра виконує бойові завдання у районі проведення АТО, щоб підняти настрій та бойовий дух солдата, подарувати йому такі цінні і необхідні хвилини морального відпочинку та насолоди від української музики.