• English
  • Русский
  • Українська

Ансамбль народної музики "Святовид"

Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина,
тихі зорі, ясні води — моя Україна.

                                                              В. Сосюра

      Вже два десятиліття цей яскравий, запальний, віртуозний, колоритний гурт є своєрідною візитною карткою  оркестру, представляючи його в усьому розмаїтті військового музичного та громадського життя.
   Ансамбль народної музики “Святовид” – один із провідних музичних колективів України, знаний як в Україні так і за її межами. У його репертуарі - народна вокальна та інструментальна музика різних регіонів України, Східної та Центральної Європи. Вагоме місце в доробку ансамблю займають аранжування творів різних жанрів та епох: світової класики, джазу, народних та сучасних популярних пісень.
   Заснований у 1990 році студентами Національної музичної Академії України ім. П.І. Чайковського, “Святовид” має багатий мистецький досвід та широке коло шанувальників. Кожен артист гурту є яскравою творчою особистістю.
  З 1992 року колектив стає невід’ємним підрозділом Заслуженого академічного Зразково-показового оркестру Збройних Сил України та бере активну участь у різноманітних культурних заходах військового та громадського життя: камерних і гранд-концертах, міжнародних фестивалях та конкурсах.
Протягом багатьох років творчість гурту “Святовид” підтримує і розвиває інтерес військовослужбовців до національної культури, історії та традицій українського народу, бо саме українська пісня - невичерпна сила народних мелодій, гартує волю, дає наснагу, спонукає молоде покоління солдат шанувати військові традиції, пам’ятати якого вони роду, знати своє минуле та непохитно захищати майбутнє!
    “Святовид” успішно концертує як в Україні, так і за її межами: в Австрії, Іспанії, Нідерландах, Норвегії, Німеччині, Польщі, Угорщині, Франції, Швеції, Японії. Його музика звучить на CD, радіо та телебаченні.

 

Українська пісня —                                                                 
це бездонна душа українського народу, це його слава.
О. Довженко                                                    

Склад гуртуЗаслужений артист України
              Валентин Лігус
    1991р.- закінчив національну музичну академію України у професора М.А.Давидова по класу баяну. В цьому ж році дипломант міжнародного конкурсу баяністів, акордеоністів у м.Андрез’є Бутеон (Франція).
   З 1992 року призваний на надстрокову військову службу до Окремого Показового оркестру Збройних Сил України де проходив службу та продовжує творчу діяльність на даний час. У складі оркестру та ансамблю народної музики «СВЯТОВИД» неодноразово приймав участь у міжнародних фестивалях, інтернаціональних концертах, імпрезах загальнонаціонального значення.

Одександр Мордюк – скрипка

Віктор Ульянченко – скрипка

Ігор Ровенко – цимбали

Роман Солук – кларнет, сопілка, най

Роман Шевчук – баян

Олександр Павленко – ударні

Ігор Підперигора - контрабас

Заслужена артистка України Галина Довбецька – вокал